پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی- اخبار پژوهشکده
انتصاب دکتر رامین صرامی فروشانی به عنوان سرپرست پژوهشکده معتمد جهاددانشگاهی (مرکز تحقیقات سرطان پستان)

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1399/11/21 | 

انتصاب دکتر رامین صرامی فروشانی به عنوان سرپرست پژوهشکده معتمد جهاددانشگاهی
(مرکز تحقیقات سرطان پستان)

رییس جهاددانشگاهی طی حکمی دکتررامین صرامی فروشانی، پژوهشگر برگزیده‌ی کشور در سال جاری را به‌عنوان سرپرست پژوهشکده معتمد جهاددانشگاهی (مرکز تحقیقات سرطان پستان) منصوب کرد.

 

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده معتمد جهاددانشگاهی، با حکم دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی، دکتر رامین صرامی فروشانی به‌عنوان سرپرست پژوهشکده معتمد جهاددانشگاهی (مرکز تحقیقات سرطان پستان) منصوب شد.

گفتنی است، دکترصرامی فروشانی پیش‌ از این به‌ عنوان معاون پژوهش، فناوری و خدمات تخصصی پژوهشکده‌ی سرطان معتمد جهاددانشگاهی مشغول فعالیت بود و در سال جاری در بیست و یکمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده کشور به‌ عنوان پژوهشگر برگزیده کشور در حوزه پزشکی انتخاب گردید.

وی متخصص ویروس‌شناسی پزشکی از دانشگاه آمستردام هلند است که در حوزه  HIV و ایدز تحقیقات ارزشمندی را به انجام رسانده است که نتایج آن در معتبرترین نشریات علمی بین‌المللی نظیر نیچر و نیچر مدیسین به چاپ رسیده است. 

دکترصرامی فروشانی در سال ۲۰۱۶  به‌عنوان محقق برتر حوزه HIV  و ایدز توسط موسسه ملی NCHIV هلند شناخته‌ شده و اولین جایزه یوپ لانخ را آز آن خود کرد.

هم‌زمان با شروع همه‌گیری ویروس کرونا و با توجه به نیاز جدی کشور به کیت‌های تشخیصی، دکتر صرامی فروشانی طراحی و تولید کیت‌های بومی تشخیص مولکولی کووید ۱۹ را در دستور کار قرارداد که در حال حاضر میلیون‌ها نسخه از آن تولید و به عنوانی محصولی پیشرو، ضمن مرتفع نمودن نیاز ملی، میلیون‌ها دلار صرفه‌جویی ارزی و صدها میلیارد ریال کاهش هزینه‌های ریالی را در پی داشته است.

همچنین رییس جهاددانشگاهی در نامه ای جداگانه از تلاش‌های صادقانه دکترکیوان مجیدزاده اردبیلی در طول مدت تصدی «ریاست پژوهشکده معتمد جهاددانشگاهی (مرکز تحقیقات سرطان پستان) تقدیر و تشکر کرد.


 

 
نشانی مطلب در وبگاه پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی:
http://ibcrc.ir/find.php?item=1.113.1048.fa
برگشت به اصل مطلب