پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی- صفحه اصلی
کلاس های یوگا

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۳/۲/۱۰ | 

برگزاری کلاس های یوگا برای بیماران سرطانی

گروه کیفیت زندگی بیماران سرطانی پژوهشکده سرطان پستان در پی برنامه های مختلف خود در جهت بازتوانی بیماران سرطانی، اقدام به برگزاری کلاس های یوگا برای این بیماران نموده است.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده سرطان پستان، یوگا به معنی وحدت جسم و روان از 3 تا 5 هزار سال پیش به عنوان طب سنتی مشرق زمین مورد استفاده بوده و اخیرا به عنوان طب مکمل و جایگزین دردرمان بیماری ها در کشورهای غربی نیز بکارگرفته شده و مطالعات بسیار زیادی در موردنحوه عملکرد فیزیولوژیک و اثرات مثبت آن در بیماری ها و اختلالات سلامتی انجام شده است.

همچنین در یوگادرمانی، از حرکات یوگا، کنترل تنفس، آرام سازی، مراقبه و تغذیه جهت رهایی ازفشارهای هیجانی و عضلانی، افزایش تمرکز، بالا بردن سطح اکسیژن خون و همیاری جسم دربهبودی خود استفاده می کنند، مقالات علمی و مستندات بسیاری در رابطه با تاثیر مثبت یوگا بر بیماری های مزمن از جمله سرطان به ویژه پس از درمان وجود دارد.

لازم به ذکر است؛ کلاس های یوگا جهت مبتلان به سرطان هر هفته چهارشنبه ساعت 9 الی 11 به صورت رایگان در محل این پزوهشکده سرطان پستان واقع درمیدان ونک نبش گاندی جنوبی ساختمان شماره 146 برگزار می گردد.

علاقمندان می توانند؛ جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 88791120 با کارشناسان گروه پژوهشی کیفیت زندگی بیماران سرطانی دریافت حاصلنمایند.

نشانی مطلب در وبگاه پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی:
http://ibcrc.ir/find.php?item=1.54.249.fa
برگشت به اصل مطلب