پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی- اخبار پژوهشکده
در جلسه تودیع و معارفه معاونت پژوهشی پژوهشکده معتمد مطرح شد;

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۴/۱۱ | 

در جلسه تودیع و معارفه معاونت پژوهشی پژوهشکده معتمد مطرح شد؛
تولید محصولات فناورانه مرتبط با سرطان از برنامه های اصلی پژوهشکده معتمد

رئیس پژوهشکده معتمد جهاددانشگاهی در مراسم تودیع و معارفه معاونت پژوهشی پژوهشکده، تولید محصولات فناورانه مرتبط با سرطان را از برنامه های اصلی پژوهشکده در برهه زمانی کنونی برشمرد.


به گزارش روابط عمومی پژوهشکده معتمد، دکتر کیوان مجیدزاده رئیس پژوهشکده، با اشاره به این نکته که نهال توسعه ای کاشته شده در این مرکز در مرحله قوت گرفتن است و زمان طرح و تولید محصولات فناورانه رسیده است؛ تاکید کرد: با اینکه پژوهشکده معتمد یک پژوهشکده پزشکی به شمار می رود اما امکان فعالیت های مختلف فناورانه و جدید در حوزه های مختلف پزشکی و مهندسی با رویکرد سرطان فراهم است که البته حاصل همه کارهای فناورانه برآوردن نیازهای بیماران این مجموعه خواهد بود. 

دکتر مجیدزاده راس اولویت های این فعالیت ها را کلینیک فوق تخصصی بیماری های پستان پژوهشکده عنوان کرد و افزود: 4 فعالیت غربالگری، پیشگیری، درمان و افزایش کیفیت زندگی بیماران سرطان، جملگی در راستای این نیازها به شمار می آید که نیازمند برنامه ریزی و هدایت به سوی محصول محوری از دانش است. 

دکتر مجیدزاده در ادامه با اشاره به تحریم های موجود از سوی دشمنان بخصوص در حوزه های بین الملل تصریح کرد: در شرایطی که کشور در فشارهای مختلف بین المللی اقتصادی به سر می برد امیدوار هستیم از تهدیدات به سمت فرصت استفاده کنیم و بتوانیم نقش خودمان را بخوبی در این راستا ایفا نماییم. 

دکتر مجیدزاده تاکید کرد: پژوهشکده ی ما همواره در تلاش است فعالیت های علمی و دانشی خود را فارغ از مرزها و دیوارهای کاذب ایجاد شده توسط دشمنان، با جریان دائمی به سمت بزرگترین و برجسته ترین مراکز علمی دنیا ادامه دهد و مسیر فناورانه و دو طرفه ایران با سایر کشورها را حفظ نماید. 

دکتر مجیدزاده در ادامه با معرفی دکتر رامین صرامی فروشانی به عنوان معاون جدید پژوهشی آموزشی پژوهشکده معتمد، ضمن تبریک بازگشت یکی از برجسته ترین نخبگان کشور به میهن، ابراز امیدواری کرد تا با حضور وی بتوانیم در گسترش فعالیت های علمی بین المللی بیش از پیش حرکت نموده و با انتقال و بومی سازی فناوری های بروز، از پیشرفته ترین فناوری های جهان در پیشگیری، تشخیص و درمان سرطان استفاده کنیم.

در پایان این جلسه از زحمات دوران خدمت دکتر شهپر حقیقت معاون سابق پژوهشی آموزشی پژوهشکده قدردانی گردید.  
 
نشانی مطلب در وبگاه پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی:
http://ibcrc.ir/find.php?item=1.113.898.fa
برگشت به اصل مطلب