پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی- اخبار پژوهشکده
درمان سرطان پستان زمینه کاری خوبی است که باید بودجه مناسبی به آن اختصاص یابد

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۹/۷ | 

در بازدید معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از پژوهشکده معتمد جهاددانشگاهی مطرح شد؛

درمان سرطان پستان زمینه کاری خوبی است که باید بودجه مناسبی به آن اختصاص یابد

دکتر رضا ملک زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه سالانه ۱۵ هزار مورد جدید سرطان پستان در ایران داریم که حدود ۵۰ درصد از آنها قابل درمان هستند؛ گفت: درمان سرطان پستان زمینه کاری خوبی است که باید بودجه مناسبی به آن اختصاص پیدا کند.
به گزارش روابط عمومی پژوهشکده معتمد- مرکز تحقیقات سرطان پستان - جهاددانشگاهی، در بازدید صبح امروز دکتر ملک زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، که با حضور دکتر وطن پور رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و معاونین جهاددانشگاهی دکتر پورعابدی معاون پژوهشی جهاددانشگاهی و دکتر بادکو معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی، از ساختمان جدید پژوهشکده معتمد جهاددانشگاهی صورت گرفت، دکتر ملک زاده، از نزدیک با فعالیت های اختصاصی مرکز تحقیقات سرطان پستان آشنا شد و از نحوه ی این فعالیت ها ابراز خرسندی نمود.
دکتر ملک زاده، سرمایه گذاری دولتی، خصوصی و حمایت خیرین با توجه به پتانسیل عظیم موجود، اختصاص بودجه مناسب دولتی در این زمینه را از اهم مواردی عنوان کرد که نیاز است با پیگیری و مساعدت در این زمینه فعالیت های بیشتری انجام داد.
در این جلسه دکتر مجیدزاده رئیس پژوهشکده معتمد جهاددانشگاهی با ارائه گزارش کاملی از فعالیت های پژوهشکده؛ گفت: استراتژهای اصلی پژوهشکده شامل پیشگیری با فعالیت های پژوهشی آموزشی و غربالگری، ارتقاء روش ها و توانمندی های تشخیصی، ارتقاء دائمی روش های درمانی و ارتقاء کیفیت زندگی مبتلایان است که پژوهشکده در تمام زمینه ها فعالیت های بسیار خوبی را تا بحال به انجام رساند.
همچنین دکتر مجیدزاده از روند روبه رشد فعالیت های پژوهشی بخصوص در حوزه فعالیت های بین المللی اشاره کرد و از فعالیت های گسترده این پژوهشکده در زمینه های سرطان در دنیا صحبت کرد.
در ادامه جلسه دکتر پورعابد معاون پژوهشی جهاددانشگاهی با اشاره به اینکه تم فعالیت های جهاددانشگاهی پژوهشی کاربردی و توسعه ای گفت: در جهاددانشگاهی حوزه فعالیت های پزشکی در برخی از فعالیت ها کارهای بنیادی صورت گرفته که یکی از این فعالیت ها و زایش های خوب پژوهشکده معتمد است که توانسته به نظام سلامت کشور و درمان خدمات بسیار مناسبی ارائه کند.
گفتنی است؛ در ادامه دکتر ملک زاده و سایر مهمانان از طبقات ساختمان جدید معتمد که در حال ساخت است بازدید کردند.


 

نشانی مطلب در وبگاه پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی:
http://ibcrc.ir/find.php?item=1.113.841.fa
برگشت به اصل مطلب