پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی- اخبار پژوهشکده
اجرای فاز دوم غربالگری سرطان پستان در مناطق محروم از سوی پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1395/11/13 | 

AWT IMAGEاجرای فاز دوم غربالگری سرطان پستان در مناطق محروم از سوی پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی

همزمان با هفته پیشگیری از سرطان، فاز دوم طرح غربالگری سرطان پستان در مناطق محروم از سوی پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی از صبح  امروز چهارشنبه 13 بهمن ماه در شهرستان پاکدشت ورامین درحال اجرا است.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی، طرح غربالگری رایگان سرطان پستان در زنان بالای 40 سال شهرستان پاکدشت ورامین با هدف پیشگیری و تشخیص به موقع سرطان پستان جهت انجام اقدامات درمانی لازم امروز انجام می­ شود.

گفتنی است؛ در این طرح که با حضور متخصصان جراح و ژنتیک همچنین کارشناسان جهت معاینه و آموزش به شرکت کنندگان انجام می شود؛ با همکاری مسئولان شهرستان پاکدشت از جمله نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و مسئولان شبکه بهداشت شهرستان انجام می گردد.

از عمده ترین برنامه های این طرح، آموزش متخصصان و کارشناسان بومی منطقه جهت انجام دائمی معاینات و تشخیص زودرس بیماران است تا بتوانند در مناطق یاد شده مراجعه کنندگان را به نحوه صحیح معاینه نمایند.

لازم به ذکر است؛ طرح نخست این برنامه 30 مهرماه سال جاری (1395) در روستای گلزار انجام گرفت و تعداد زیادی از بانوان بالای 40 سال مورد معاینه و تشخیص و سونوگرافی در محل  قرار گرفته و در موارد مشکوک برای ماموگرافی به درمانگاه پژوهشکده معرفی شدند.

با توجه به استقبال پرشور اهالی و مسئولان این منطقه، امید است با حمایت های مسئولان وزارت بهداشت  و مراکز خیریه و خودجوش مردمی، این طرح در سایر مناطق محروم اجرا گردد.

AWT IMAGE AWT IMAGE
AWT IMAGE AWT IMAGE
AWT IMAGE AWT IMAGE
AWT IMAGE AWT IMAGE
AWT IMAGE AWT IMAGE

نشانی مطلب در وبگاه پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی:
http://ibcrc.ir/find.php?item=1.113.756.fa
برگشت به اصل مطلب