پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی- اخبار پژوهشکده
دردپستان

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۳/۶/۵ | 

دانستی ها - 70 درصد خانم ها در طول زندگی خود درد پستان را تجربه می کنند

 درد پستان یا ماستالژیا مشکل شایعی بین خانم هاست.به طوری که از هر 10 خانم 7 نفر در طول زندگی آن را تجربه می کنند در واقع در حدود 10 درصد از زنان درد متوسط تا شدید سینه را در حدود 5 روز از ماه تجربه می کنند و در برخی موارد در سرتاسر دوران قاعدگی درد شدیدی وجود دارد .

  به گزارش روابط عمومی پژوهشکده سرطان پستان لیلا حیدری کارشناس بخش صدای مشاوره پژوهشکده سرطان پستان در خصوص درد پستان در زنان گفت : «درد» زنگ خطر بسیاری از بیماریها است و معمولاً به عنوان واکنش بدن نسبت به هر گونه بیماری در نظر گرفته می شود. در برخی موارد «درد» خود به عنوان یک بیماری باعث مراجعه بیمار به پزشک می شود. اما واقعیت این است که درد در بسیاری از موارد تنها یک نشانه از وجود اختلال در عملکرد اعضاءیاسلولهای بدن می باشد .
کارشناس اداره آموزش پژوهشکده در ادامه افزود: زنانی که یائسه شده اند نیز ممکن است دچار دردپستان شوند البته این علائم بیشتر در زنان جوانتر و حوالی یائسگی رخ می دهند.اگر درد پستان شدید باشد،می تواند زندگی فرد و فعالیت روزانه را تحت تاثیر قرار دهد. اینکه درد پستان به تنهایی،نشان دهنده ی سرطان پستان باشد اتفاق نادری است وتنها در 2 تا 7 درصد از زنان درد پستان ممکن است نشانه سرطان باشد.اما اگر شما درد غیر قابل توجهی دارید که زندگی شما را مختل کرده و یا اگر به هر دلیلی در مورد سرطان سینه نگران هستید به پزشک مراجعه کنید تا مشکل شما بررسی شود درد پستان یکی از مهمترین شکایات بیماران و شایعترین علت مراجعه آنان به درمانگاه های پستان است.

 وی افزود: کمتر زنی را می توان دید که در دوره زندگی خود درد پستان را تجربه نکرده باشد. با توجه به شیوع بسیار بالای درد پستان در خانمها لزوم آگاهی بیشتر در مورد این مشکل روشن می شود. درد پستان ممکن است باعث ایجاد اضطراب و کاهش کیفیت زندگی افراد زیادی در جامعه شود. این موضوع باعث کاهش بازده کاری درصد قابل توجهی از زنان جامعه در عرصه های اجتماعی می شود. از طرفی وجود این درد باعث اختلالات زیادی در مسایل جنسی افراد می شود. این موضوع در کنار افزایش اضطراب ناشی از بیماری حالتی را پدید می آورد که نتیجه آن به صورت مستقیم یا غیر مستقیم بسیاری از افراد جامعه را تحت تاثیر قرار می دهد.

برای اطلاعات بیشتر می توانید به لینک ذیل مراجعه نمایید.

دانستنی های سرطان - درد پستان

 

نشانی مطلب در وبگاه پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی:
http://ibcrc.ir/find.php?item=1.113.339.fa
برگشت به اصل مطلب