پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی- اخبار پژوهشکده
پویش سراسری پارسا آغاز به کار کرد

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1399/7/9 | 

پویش سراسری پارسا آغاز به کار کرد 

پویش سراسری پارسا (پیشگیری و امید از سرطان ایران) همزمان با ماه اکتبر (۹ مهر الی ۹ آبان ماه) ماه جهانی ارتقاء آگاهی بانوان در خصوص سرطان پستان و از سوی پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی با همکاری و حمایت ارگان ها و نهادهای مختلف برگزار می¬شود.
روابط عمومی پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی با اعلام این خبر گفت: سرطان پستان نخستین عامل مرگ و میر زنان بر اساس سرطان در جهان و ایران است ازاین رو پیشگیری و خودمراقبتی جهت تشخیص زودرس و درمان به موقع اهمیت شایانی در مهار و درمان این بیماری دارد.
پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی با بیش از ۲۰ سال فعالیت در زمینه های تخصصی پژوهش، آموزش و درمان تخصصی در زمینه سرطان پستان خود را مسئول سلامت بانوان بخصوص در حوزه پیشگیری از سرطان پستان می داند. لذا همواره بخصوص در ماه اکتبر برنامه های متنوع آموزشی و اجتماعی با هدف آگاه سازی بانوان در این زمینه برگزار می شود.
امسال نیز این برنامه ها درقالب پویش سراسری پارسا و با حمایت همکاری ارگان ها و نهادهای مختلفی از جمله بنیاد خیریه پارسا، دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران، شهرداری تهران، صدا و سیما برگزار می شود. 
لازم به ذکر است؛ تولید محتوا و اجرای برنامه های پویش توسط تیم تخصصی و همکاری داطلبانه متخصصان حوزه های تخصصی جراحی، انکولوژی، ژنتیک، تغذیه، روانشناسی و متخصصین فناوری های نوین سرطان پستان اجرا خواهد شد.
از جمله برنامه های این پویش سراسری می توان به انجام آموزش های عمومی به صورت مجازی در مناطق مختلف شهرداری تهران، و فضای مجازی همچنین تولید بسته های آموزشی و فیلم جهت آگاهی از نحوه پیشگیری از سرطان،  انجام مصاحبه های مختلف در برنامه های تلویزیونی و رادیویی همچنین برنامه های متنوع ورزشی با رعایت پروتکل های بهداشتی و پرهیز از تجمع مثل رکابزنی بانوان بهبودیافته از سرطان، و همچنین انجام غربالگری رایگان در بیمارستان فرهیختگان دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران، پخش برنامه های آموزشی در ایستگاههای مترو و نصب پیام های بهداشتی در اتوبوسرانی تهران اشاره کرد.

بانوان گرامی در سراسر کشور می توانند از طریق آدرس اینستاگرام Motamed.c.i پویش سراسری ملحق شده و همچنین از سایت www.Ibcrc.ir از برنامه ها و محتوای تولید شده توسط تیم تخصصی پویش بهره¬مند شوند.


نشانی مطلب در وبگاه پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی:
http://ibcrc.ir/find.php?item=1.113.1027.fa
برگشت به اصل مطلب