[صفحه اصلی ]   [ English ]  
:: صفحه اصلي :: English Page ::
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
آشنایی با پژوهشکده::
دپارتمان های پژوهشی::
کمیته تخصصی اخلاق::
آموزش::
کلینیک ها و مراکز تخصصی::
خدمات تخصصی::
دانستنی های سرطان::
انتشارات::
با بهبودیافتگان::
خیرین سرطان::
برقراری ارتباط::
اخبار پژوهشکده::
پرداخت الکترونیکی::
::
نوبت دهی اینترنتی کلینیک

AWT IMAGE

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
webmail

 AWT IMAGE

..
اتوماسیون

AWT IMAGE

..
نماد اعتماد الکترونیکی
..
:: اخبار کنگره ::
 | تاریخ ارسال: 1396/6/29 | 

AWT IMAGEدر آستانه برگزاری دومین کنگره ملی طب فراگیر در سرطان؛
بیش از 92 درصد بیماران سرطانی در کشورهای توسعه یافته از روش های طب فراگیر در کنار درمان رایج استفاده می کنند
در حال حاضر، طب فراگیر در مقام درمان مستقل جایگاهی ندارد و باید در کنار سایر روش های رایج درمانی استفاده شود


دبیر علمی دومین کنگره طب فراگیر در سرطان گفت: در  کشورهای توسعه یافته دنیا طبق آمار بیش از 90 درصد بیماران مبتلا به سرطان حداقل از یکی از روش های طب مکمل درکنار درمان رایج شان؛ استفاده می-کنند.
به گزارش روابط عمومی کنگره های سه گانه پژوهشکده معتمد، دکتر حسین رضایی زاده دبیر علمی دومین کنگره ی ملی طب فراگیر در سرطان با اشاره به اهمیت پرداخت به روش های مکمل در کنار سایر روش های تایید شده در درمان سرطان گفت: طب تلفیقی یا طب فراگیر یا integrative oncology در درجه اول یک دیدگاه است و در مرحله اجرا یک روش تیمی و گروهی تخصصی است برای ارائه به بیماران با هدف افزایش کیفیت زندگی، کاهش عوارض ناشی از خود بیماری یا کنترل عوارض ناشی از درمان های رایجی که اثر بخشی آنها به اثبات رسیده است. بنابراین استفاده از طب فراگیر در کنار روش های درمانی رایج توصیه می شود.
دکتر رضایی زاده با اشاره به این نکته که اگر چه تا بیش از 90 درصد بیماران مبتلا به سرطان از روش های طب مکمل درکنار درمان رایجشان استفاده می کنند، ادامه داد: اما متاسفانه بیش از 75 درصد از این آمار، پزشک خود را در مورد اینکه از چنین روشی استفاده می کنند، در جریان نمیگذارند و باز متاسفانه اکثر پزشکان نیز چنانچه در مورد تداخل روش های درمانی و عوارض آن مورد سوال قرار بگیرند بی اطلاع بوده و یا اطلاعات دقیق ندارند.
وی در پاسخ به این سوال که آیا از طب فراگیر در درمان بیماری های سرطان استفاده می شود یا پیشگیری؟ گفت: طبق شواهدی که در دنیای امروز وجود دارد؛ جایگاهintegrative oncology  در موضوع پیشگیری سعی می کند که با اصلاح سبک زندگی به پیشگیری یا کاهش و کنترل عود بیماری کمک کند به طوریکه موجب افزایش کیفیت زندگی شود. اما اگر به مفهوم درمان به معنای جایگزینی با درمان های رایج بخواهیم به این مقوله بپردازیم هنوز جایگاه مستند و مبتنی برشواهدی برای درمان¬های سنتی و مکمل وجود ندارد.
دبیر علمی دومین کنگره ملی طب فراگیر در سرطان با تاکید بر این نکته ی پر اهمیت که متاسفانه بسیاری از بیماران با دریافت روش های اشتباه درمانی بخصوص از فضای مجازی و راهنمایی های غلط، از درمان های مکمل و فراگیر بجای درمان های رایج در سرطان استفاده می کنند؛ تاکید کرد: بهرحال میزان اثر بخشی روش های رایج باهمه ی کم و کاستی ها و تمام عوارض احتمالی و هزینه هایی که دارند؛ به اثبات رسیده است و زمانی که می خواهیم سراغ روش های مکملی بروی مکه هنوز میزان اثربخشی آنها را نمی دانیم و نتوانستیم با درمان های رایج مقایسه کنیم؛ باید این هشدار را بدهیم که فعلا در مقام درمان یاین روشهاجایگاهی نداشته ویک نوع کمک درمانی وکمک جانبی محسوب می¬شوند.
دکتر رضایی زاده، رییس دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به زمان برگزاری این کنگره در تاریخ 26 لغایت 28 مهرماه سال جاری در سالن همایش های رازی که در کنار دو همایش علمی دیگر از پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی و در حوزه ی سرطان برگزار می گردد؛ درخصوص ضرورت برگزاری این کنگره ملی  تاکید کرد: برگزاری این کنگره دو هدف اصلی دارد، یک هدف  جامعه پزشکی و متخصصانی هستندکه با بیماران مبتلا به سرطان مواجه هستند و باید خدمات مختلف را به آنها ارائه دهند و اغلب در این زمین هم ورد سوالات مختلف بیماران قرار می گیرند و جامعه هدف دوم، خود مردم، خانواده ها و بیماران مبتلا به سرطانی که ممکن است به علت خطای دیدگاه یا برداشت یا اطلاعات غلطی که به آنها می رسد، دچارآسیب شده و فرصت های طلایی درمانشان را از دست داده و یا دچار عوارض ناشی از پیشرفت بیماریشان بشوند.
وی در پایان تصریح کرد: امیدوارم این همایش که محصول همت پژوهشکده معتمد جهاددانشگاهی و همکاری بین بخشی با دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشکده های طب سنتی، پزشکی، داروسازی، تغذیه و بخش IBB دانشگاه تهران و همچنین همکاری چندین مرکز درمانی و تحقیقاتی سرطان در دانشگاه علوم پزشکی تهران و شهید بهشتی است بتواند به اهداف مورد نظرخود دربیان و معرفی مفهوم integrative oncology وخدماتی که می توان برای افزایش کیفیت زندگی دربیمارن مبتلا به سرطان ارائه داد با شعار همگرایی و هم افزایی موفق عمل کند.
گفتنی است کنگره های علمی پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی با عنوان کنگره بین المللی سرطان پستان، کنگره ملی طب فراگیر و سمینار تخصصی سرطان سارکوما 26 لغایت 28 مهرماه در سالن همایش های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می شود.
 
علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی کنگره www.mcicongress.com  مراجعه نمایند.
 
  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA
::
دفعات مشاهده: 1511 بار   |   دفعات چاپ: 325 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی Motamed Cancer Institute
Persian site map - English site map - Created in 0.04 seconds with 49 queries by YEKTAWEB 4419