[صفحه اصلی ]   [ English ]  
:: صفحه اصلي :: English Page ::
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
آشنایی با پژوهشکده::
دپارتمان های پژوهشی::
آموزش::
کلینیک ها و مراکز تخصصی::
خدمات تخصصی::
دانستنی های سرطان::
انتشارات::
با بهبودیافتگان::
خیرین سرطان::
برقراری ارتباط::
اخبار پژوهشکده::
پرداخت الکترونیکی::
::
نوبت دهی اینترنتی کلینیک

AWT IMAGE

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
mrcjd.ac.ir

دسترسی به ایمیل سازمانی mrcjd.ac.ir

..
webmail

 AWT IMAGE

..
اتوماسیون

AWT IMAGE

..
نماد اعتماد الکترونیکی
..
:: کیفیت زندگی در کشور مغفول مانده است/آماده همکاری با دانشجویان هستیم ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۵/۳۰ | 
AWT IMAGEکیفیت زندگی در کشور مغفول مانده است/آماده همکاری با دانشجویان هستیم
مدیر گروه کیفیت زندگی بیماران سرطانی پژوهشکده معتمد با بیان اینکه اقداماتی که در خصوص کیفیت زندگی بیماران سرطانی انجام می‌شود، رنگ و بویی از خلاقیت و نوآوری ندارد، گفت: از دانشجویانی که علاقه‌مند به فعالیت در حیطه‌های مختلف کیفیت زندگی و مباحث روان‌شناختی هستند، برای همکاری استقبال می‌کنیم.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده، اکرم‌السادات سجادیان اظهار کرد: گروه کیفیت زندگی بیماران سرطانی پژوهشکده معتمد تنها گروهی است که در ایران در ارتباط با کیفیت زندگی به طور کلی و کیفیت زندگی سرطان به طور اخص کار می‌کند، اظهار کرد: این گروه هدف ویژه‌ای تحت عنوان ارتقای کیفیت زندگی بیماران مبتلا به سرطان و خانواده این افراد را به دنبال می‌کند.
مدیرگروه کیفیت زندگی بیماران سرطانی پژوهشکده معتمد جهاددانشگاهی (مرکز تحقیقات سرطان پستان) افزود: از بعد روانی و سبک زندگی فرد مورد ارزیابی قرار می‌گیرد، به گونه‌ای که حتی اگر بیماری فرد تایید هم نشود، باز هم از جهت فاکتورهای غذایی، فعالیت فیزیکی و روانی مورد بررسی قرار می‌گیرد.
وی با بیان اینکه اولین مرحله، پرداختن به خود بیمار به عنوان رکن اصلی است، گفت: با توجه به اینکه بیمار در کنار خانواده زندگی می‌کند، در مرحله بعدی به همسر، فرزندان و مراقبان بیمار می‌پردازیم و در زمینه کیفیت زندگی، وضعیت جسمانی، وضعیت روانی، وضعیت اجتماعی، وضعیت معنوی و سبک زندگی کار می‌کنیم.
سجادیان افزود: یکی از زمینه‌های شاخص فعالیت این گروه مباحث روان‌شناختی است، زیرا به دلیل افکاری که در طول بیماری به فرد عارض می‌شود ممکن است شخص دچار اضطراب، افسردگی و تنش‌های روانی شود.
مدیرگروه کیفیت زندگی بیماران سرطانی پژوهشکده معتمد تصریح کرد: از این رو از ابتدا که بیمار وارد پژوهشکده می‌شود، مورد ارزیابی تست‌های غربالگری روانشناختی قرار می‌گیرد تا وضعیت فرد در فاز اولیه مشخص شود. 
وی با بیان اینکه اگر فرد دچار مشکل روان‌شناختی یا روان‌پریشی باشد حتما با روانپزشک مطرح می‌کنیم، گفت: گر فرد دچار مشکلات روانشناختی باشد، تحت نظر گرفته شده و چنانچه دارای مشکلات روانپزشکی باشد، به روانپزشکان همکار ارجاع می‌شود، در هر صورت کار مشاوره و روانشناسی در یک تیم متشکل از روانپزشک، مشاوره خانواده و روانشناس بالینی انجام می‌پذیرد.
سجادیان ادامه داد: همچنین نوع تغذیه فرد را قبل و بعد از درمان مورد توجه قرار می‌دهیم و رژیم غذایی و توصیه‌های ورزشی را به بیمار ارایه می‌دهیم، از طرفی این افراد در طرح‌های پژوهشی نیز پایش می‌شوند تا نتایج تحقیقات برای ارائه خدمات بهتر مورد ارزیابی قرار گیرد. 
وی اظهار کرد: یکی دیگر از حیطه‌های فعالیت گروه کیفیت زندگی سرطان، آموزش فاکتورهای مهم کیفیت زندگی به افراد فعال در رشته‌هایی همچون روانشناسی، علوم پایه، مامایی، بازتوانی‌ها و پرستاری که ارتباط مستقیم با بیمار دارند، است.
سجادیان در ادامه با بیان اینکه از دانشجویانی که علاقه‌مند به فعالیت در حیطه‌های مختلف کیفیت زندگی و مباحث روان‌شناختی هستند برای همکاری استقبال می‌کنیم، گفت: برای همکاری با دانشجویانی از رشته‌های روان‌شناسی، روان‌شناسی بالینی، مشاوره خانواده، مشاوره تغذیه، پرستاری، علوم پایه، بازتوانی‌ها و رشته‌های مرتبط با دانشجویان اعلام آمادگی می‌کنیم.
مدیرگروه کیفیت زندگی بیماران سرطانی پژوهشکده معتمد تاکید کرد: این افراد می‌توانند طرح مشترک در پژوهشکده داشته باشند و یا پایان‌نامه‌های خود را در مرکز ما فعال کنند تا از این طریق هم از فعالیت دانشجویی استفاده کنیم و هم گروه کیفیت زندگی، خدماتی را به دانشجویان ارایه دهد.
وی اظهار کرد: کیفیت زندگی حیطه مغفولی در کشور بوده و اقداماتی که در این خصوص انجام می‌شود، رنگ و بویی از خلاقیت و نوآوری ندارد؛ از این رو پژوهشکده معتمد در تلاش است از طریق همکاری با دانشجویان این حوزه را احیا کند.

 
  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA
::
دفعات مشاهده: 974 بار   |   دفعات چاپ: 261 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی Motamed Cancer Institute
Persian site map - English site map - Created in 0.05 seconds with 52 queries by YEKTAWEB 3937