[صفحه اصلی ]   [ English ]  
:: صفحه اصلي :: English Page ::
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
آشنایی با پژوهشکده::
دپارتمان های پژوهشی::
آموزش::
کلینیک ها و مراکز تخصصی::
خدمات تخصصی::
دانستنی های سرطان::
انتشارات::
با بهبودیافتگان::
خیرین سرطان::
برقراری ارتباط::
اخبار پژوهشکده::
پرداخت الکترونیکی::
::
نوبت دهی اینترنتی کلینیک

AWT IMAGE

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
mrcjd.ac.ir

دسترسی به ایمیل سازمانی mrcjd.ac.ir

..
webmail

 AWT IMAGE

..
اتوماسیون

AWT IMAGE

..
نماد اعتماد الکترونیکی
..
:: معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در دیدار با اعضاء پژوهشکده سرطان پستان گفت: ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۴/۲۳ | 

 

 معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در دیدار با اعضاء پژوهشکده سرطان پستان گفت:

  جهاد دانشگاهی در هر عرصه ای که وارد شده موثر بوده است

   جمعی از مسئولان پژوهشکده سرطان پستان، همراه با معاون پشتیبانی جهاد دانشگاهی طی دیداری با حجت الاسلام و المسلمین مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور که عصر روز 22 تیرماه برگزار شد؛ ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های پژوهشکده از راهنمایی های ایشان بهره مند شدند.

 

 به گزارش روابط عمومی پژوهشکده سرطان پستان جهاد دانشگاهی، در این دیدار که با ارائه گزارش عملکرد و فعالیت های پژوهشکده سرطان پستان توسط دکتر کیوان مجیدزاده رییس پزوهشکده آغاز گردید، معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: با توجه به اهمیت و میزان بروز سرطان پستان در کشور، نیازمند اهتمام جدی همه مسئولان در این زمینه هستیم.

  وی با تاکید بر این نکته که هیچ نیازی بالاتر از امنیت و سلامت نیست؛ اضافه کرد: لذا در این خصوص نیازمند سرمایه گذاری لازم هستیم.

  حجت الاسلام و المسلمین مجید انصاری در ادامه افزود: جهاد دانشگاهی در هر عرصه ای که وارد شده است موثر بوده و دراین عرصه نیز_ (فعالیت های پزوهشکده سرطان پستان)_ موثر تر خواهد بود.

  وی همچنین با مهم ارزیابی کرد حضور خیریه ها و خیرین در انجام امور درمانی و فعالیت های این مرکز بزرگ درمانی افزود: متاسفانه هنوز فرهنگ امور خیریه در کشور به صورت سنتی بوده و وقف و موقوفات کمتر در زمینه های پژوهش و مثلا امور آزمایشگاهی صرف می شود که در این خصوص تشویق مردم و اطلاع رسانی از طریق رسانه های عمومی و مراجع محترم تقلید بسیار حائز اهمیت است.

 

  رییس پژوهشکده سرطان پستان:

  نگاه جهاد دانشگاهی در این است که در حوزه های مغفول و زمین مانده قدم بگذارد

  در این جلسه دکتر مجیدزاده رییس پژوهشکده سرطان پستان ضمن ارائه گزارش مفصلی از فعالیت های پژوهشی، آموزشی و درمانی، تاکید کرد: از محاسن عمده این پژوهشکده همراستا بودن فعالیت های بالینی با فعالیت های پژوهشی است، لیکن در این خصوص با راه اندازی 7 گروه جدید در سال گذشته تعداد گروه های پژوهشی این پژوهشکده به 10 گروه رسیده استت که فعالیت برخی از این گروه ها در کشور برای اولین بار شکل گرفته است.

  وی در ادامه با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی با بدنه انقلابی و توجه به نظام همواره به صورت اختصاصی به دنبال امور مورد نیاز بوده است تا در آن خصوص فعالیت نماید، تصریح کرد: جهاد دانشگاهی در فعالیت های خود همواره نگاهش به حوزه های مغفول و زمین مانده است لیکن این پژوهشکده در راستای اهداف رسیدن به پژوهشگاه سرطان، در صدد آغاز فعالیت در حوزه های سرطان هایی است که در کشور توجه کافی به آنها نشده و در این زمینه فعالیت جدید خود را با راه اندازی کلینیک تخصصی سرطان سارکوما آغاز نمود است.

  دکتر مجیدزاده در برنامه چشم انداز توسعه ای پژوهشکده نیز، به فعالیت های مختلف آموزشی، پژوهشی و درمانی با تکیه بر آخرین استانداردهای موجود و ارتباط با سایر مراکز و افراد محقق و مجرب دنیا تاکید ورزید و در این خصوص حمایت های مادی و معنوی دولت را برای تحقق این اهداف مهم ارزیابی کرد.

 

  درخواست اصلاح قانون پنجاه پنجاه حمایت دولتی از اقدامات ام المنفعه

  در ادامه جلسه دکتر بادکو معاون پشتیبانی جهاد دانشگاهی نیز بر اصلاح برخی قوانین بازدارنده از حمایت طرح های عمرانی حوزه های پژوهشی درمانی (ام المنفعه) اشاره کرد و درخواست نمود درصورت امکان طرح بازنگری به این قوانین در مجلس شورای اسلامی مطرح شود.

 

  آمار بقاء بیماران سرطانی مراجعه کننده به پژوهشکده، نزدیک به این آمار در امریکا و اروپا است

  دکتر شهپر حقیقت معاون پزوهشی آموزشی پژوهشکده سرطان پستان در این جلسه در خصوص آمار ابتلا به سرطان پستان در کشور گفت: سالانه 10 هزار مورد جدید سرطان پستان در کشور پیدا می شود که این ارقام رو به رشد است و بخشی از علت این رشد، افزایش سطح آگاهی مردم برای مراجعه و معاینه جهت تشخیص زود رس است.

  وی همچنین جمعیت جوان کشور و رابطه آن سن درگیری این بیماری را از دیگر علل رشد این بیماری در کشور عنوان کرد .

  دکتر حقیقت با تاکید بر اهمیت تشخیص زود رس بیماری در روند بهبودی بیمار و افزایش شانس بقاء بیماران تاکید کرد: مطالعات انجام شده در پژوهشکده سرطان پستان جهاد دانشگاهی، مراجعه کنندگان به این مرکز بر روی میزان بقاء 5 ساله بیماران نشان می دهد که شانس بقاء در این افراد 85 درصد بوده است. این درحالی است که میزان بقاء در کشورهای اروپایی و امریکایی نیز نزدیک به همین رقم یعنی 85 تا 90 درصد بوده است.

  وی در پایان عدم سیستم صحیح ثبت سرطان در کشور را معضل اصلی آمارهای مختلف از این بیماری عنوان کرد.

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

 

  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA
::
دفعات مشاهده: 1794 بار   |   دفعات چاپ: 472 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی Motamed Cancer Institute
Persian site map - English site map - Created in 0.06 seconds with 52 queries by YEKTAWEB 3925