[صفحه اصلی ]   [ English ]  
:: صفحه اصلي :: English Page ::
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
آشنایی با پژوهشکده::
دپارتمان های پژوهشی::
آموزش::
کلینیک ها و مراکز تخصصی::
خدمات تخصصی::
دانستنی های سرطان::
انتشارات::
با بهبودیافتگان::
خیرین سرطان::
برقراری ارتباط::
اخبار پژوهشکده::
پرداخت الکترونیکی::
::
نوبت دهی اینترنتی کلینیک

AWT IMAGE

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
mrcjd.ac.ir

دسترسی به ایمیل سازمانی mrcjd.ac.ir

..
webmail

 AWT IMAGE

..
اتوماسیون

AWT IMAGE

..
نماد اعتماد الکترونیکی
..
:: نتایج حاصل از یک مطالعه نشان می دهد؛ ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۲/۲۸ | 

 نتایج حاصل از یک مطالعه نشان می دهد؛

  قرار گرفتن در معرض میدان مغناطیسی متناوب باعث از بین رفتن تومور پستان می گردد

  

  نتایج حاصل از مطالعه ای که در ژورنال کلاب هفتگی پژوهشکده سرطان پستان مطرح شد حاکی از آن است که، قرار گرفتن در معرض میدان مغناطیسی متناوب با فرکانس یک هرتز و شدت میدان 100 میلی تسلا به مدت 4 هفته و با رژیم روزانه 360 دقیقه در روز، رشد تومور پستان را متوقف کرده و بافت باقیمانده از تومور را از بین می برد.

  به گزارش روابط عمومی پژوهشکده سرطان پستان جهاد دانشگاهی، دکتر علیرضا مجید انصاری متخصص بیوتکنولوژی دارویی با ارائه نتایج تحقیق یاد شده که در ژورنال BMC Cancer چاپ شده و در سال 2011 بر روی موش های مبتلا به تومور پستان که بواسطه تزریق سل لاین متصل به ماده رنگی لوسیفراز توموری شده بودند انجام شد؛ افزود: میدان های مغناطیسی نوسان کننده با فرکانس پایین (ELF) اولین بار در کودکانی که در نزدیکی کابل های فشار قوی مبتلا به سرطان خون اطفال می شدند شناسایی گردید که در کابل های فشار قوی هم امواج الکترو مغناطیسی با فرکانس پایین و هم میدان های مغناطیسی با فرکانس پایین اثر گذاری داشتند. در سال های بعد این میدان ها مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته و کم کم به صورت ابزاری به جهت اثر گذاری بیولوژیک مورد تحقیق و مطالعه قرار گرفت.

 

  سرپرست گروه پژوهشی طب مکمل و جایگزین در سرطان پژوهشکده با اشاره به اینکه نتایج تحقیق حاضر نشان از توقف تومور پستان در موش ها و نکروزه شدن باقیمانده تومور در بافت است، ادامه داد: این پدیده در شرایطی اتفاق افتاده است که اندام ها و بافت های سالم طی بررسی های دقیق هیچ تغییر منفی نداشته و این مداخله فاقد هر نوع عارضه جانبی است. البته لازم به ذکر است که زمان در معرض بودن روزانه اهمیت ویژه ای در این مطالعه دارد چرا که زمان های کمتر از 360 دقیقه اثر عکس در فرآیند مهار تومور داشته است.

  دکتر مجید انصاری همچنین با اشاره به مطالعه ی دیگر در همین خصوص که در ژورنال PLOS one چاپ شده و در سال 2013 به چاپ رسیده است، افزود: در این مطالعه این میدان ها با فرکانس 5/7 هرتز و شدت 400 میلی تسلا به صورت درون بدنی و بیرون بدنی بر روی سرطان ملانوما در مدل موشی متاستاتیک بررسی شده است. در این مدل نیز نشان داده شده است که به کمک میدان مغناطیسی گفته شده، متاستاز متوقف و طول عمر حیوان به طور قابل توجهی افزایش داشته است.

  وی در پایان تصریح کرد: علاوه بر موارد یاد شده مطالعه حاضر نشان می دهد که تقویت سیستم ایمنی بر علیه سرطان و سوق سیستم به سمت آپاپتوز (مرگ برنامه ریزی شده سلول) یکی از مکانیسم های ایجاد شده توسط میدان متناوب است.

  گفتنی است؛ ژورنال کلاب گروه های پژوهشی پزوهشکده سرطان پستان هر هفته روزهای چهارشنبه ساعت 8 صبح در محل ساختمان شماره 1 پژوهشکده واقع در میدان ونک نبش گاندی جنوبی پلاک 145 برگزار می گردد و حضور برای علاقمندان آزاد است.

AWT IMAGE

AWT IMAGE

 

  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA
::
دفعات مشاهده: 1824 بار   |   دفعات چاپ: 525 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی Motamed Cancer Institute
Persian site map - English site map - Created in 0.06 seconds with 52 queries by YEKTAWEB 3961