[صفحه اصلی ]   [ English ]  
:: صفحه اصلي :: English Page ::
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
آشنایی با پژوهشکده::
دپارتمان های پژوهشی::
آموزش::
کلینیک ها و مراکز تخصصی::
خدمات تخصصی::
دانستنی های سرطان::
انتشارات::
با بهبودیافتگان::
خیرین سرطان::
برقراری ارتباط::
اخبار پژوهشکده::
پرداخت الکترونیکی::
::
نوبت دهی اینترنتی کلینیک

AWT IMAGE

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
mrcjd.ac.ir

دسترسی به ایمیل سازمانی mrcjd.ac.ir

..
webmail

 AWT IMAGE

..
اتوماسیون

AWT IMAGE

..
نماد اعتماد الکترونیکی
..
:: تشکیل نخستین گروه پژوهشی بیومتریال و مهندسی بافت ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۳/۶/۴ | 

 تشکیل نخستین گروه پژوهشی بیومتریال و مهندسی بافت در سرطان

  نخستین گروه پژوهشی بیومتریال و مهندسی بافت در سرطان به همت پژوهشکده سرطان پستان راه اندازی و آغاز به فعالیت نمود.

  مهندس مهدی رحمانیان کوشککی کارشناس ارشد بیومتریال راه انداز گروه پژوهشی بیومتریال و مهندسی بافت در سرطان در گفت و گو با روابط عمومی پژوهشکده سرطان پستان گفت: این گروه در زمینه شناسایی، ساخت و کاربرد بیومتریال هایی که در تشخیص و نیز تجدید، ترمیم و حفظ عملکرد بافت نقش دارند، فعالیت می کند.

  سرپرست گروه پژوهشی بیومتریال و مهندسی بافت در سرطان در پاسخ به این سئوال که "زمینه فعالیت تخصصی این رشته چیست؟" افزود:برای تعریف اولیه زیست مواد ( biomaterials ) می‌‌توان گفت که موادی بامنشاء مصنوعی یا طبیعی هستند که با محیط فیزیواوژیک بدن در ارتباط بوده و پاسخ سیستم حیاتی به آن‌ها، پاسخی سازگار است. امروزه لغت سازگاری نیز همراه با نام زیست مواد آورده می‌‌شود زیرا سازگاری،یکی از ملزومات استفاده از زیست مواد است. برای انتخاب یک ماده به عنوان بیومتریال، در ابتدا باید خواص فیزیکی لازم را بررسی کرد؛ سپس با توجه به طرز عمل فیزیولوژیک و شرایط محیطی که بیومتریال در آن قرار می گیرد، اقدام به طراحی نمود. علم بیومتریال رشته ای با شاخه های متعدد است که بر توسعه و کاربرد علم و دانش در جنبه‌هایی از علوم فیزیکی، مهندسی، بیولوژیکی و پزشکی تمرکز دارد .

  وی ادامه داد: رشته بیومتریال دارای زمینه‌های مختلف و رو به رشدیست که از آن جمله می‌توان به مهندسی بافت، سیستم‌های رهایش کنترل شده دارو، اصلاح سطوح مواد، نانوتکنولوژی، بیوسنسورها و . . . اشاره کرد که هر یک در جایگاه خود خدمات منحصر به فردی در جهت بهبود زندگی انسان ارائه می‌دهند.

  در قرن جدید زیست مواد توانسته اند توانمندی ها را در زمینه تشخیص و درمان انواع سرطان ها را بطور قابل توجهی افزایش دهند. علاوه بر این، این مواد مطالعات را در جزیی ترین بخش های سرطان را برای جامعه پزشکی فراهم کرده اند. از آنجائی که بیومتریال ها امکاناتی در زمینه کشت in vitro سلول های سرطانی در سه بعد را برای ما فراهم می کند در نتیجه می تواند بطور دقیق تری محیط in vivo را شبیه سازی کرده و اجازه می دهد که ارزیابی های عمیقتری از مکانیسم های مولکولی و ژنتیکی پیشرفت سرطان انجام گیرد.

  مهندس رحمانیان در خصوص اهداف این گروه پژوهشی گفت : تحقیق و توسعه بر روی روش های مختلف تشخیص و درمان سرطان با استفاده از هدفیابی هوشمند نانوذرات بیولوژیک و یا سنتتیک و یا تلفیق هر دو، تحقیق و توسعه در زمینه آخرین فناوری های حسگرهای زیستی سرطان، تحقیق و توسعه در زمینه فناوری های مراقبت و ارزیابی پس از درمان (استفاده از کیت های کاشتی زیستی در بدن جهت پایش مستمر اجزاء بیوشیمی چرخه متاستاز سلولی)، پژوهش بر روی طراحی و ساخت داربست های مهندسی بافت شده متناسب با بافت آسیب دیده سرطانی بیمار با استفاده از تکنیک نوین و جدید سه بعدی و تولید و بومی سازی محصولات پژوهشی و بیومتریال های موجود، همچنین ارائه خدمات و آموزش های تخصصی در زمینه مهندسی بافت از اهداف کلی این گروه پژوهشی می باشد.

  وی در پایان با اشاره به اینکه، با انجام پژوهش های دانش بنیان و کاربردی در زمینه بیومتریال ها و مهندسی بافت می توان در مطالعه ، تشخیص و درمان انواع سرطان ها به ویژه سرطان و ساخت ارگان های طبیعی بدن فعالیت کرد؛ ادامه داد: همچنین تولید آزمایشگاهی و صنعتی محصولات پژوهشی از ماموریت های این گروه پژوهشی خواهد بود که فعالیت خود را در پژوهشکده سرطان پستان آغاز نموده است

  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA
::
دفعات مشاهده: 1894 بار   |   دفعات چاپ: 439 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 1 بار   |   0 نظر

پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی Motamed Cancer Institute
Persian site map - English site map - Created in 0.05 seconds with 52 queries by YEKTAWEB 3961