[صفحه اصلی ]   [ English ]  
:: صفحه اصلي :: English Page ::
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
آشنایی با پژوهشکده::
دپارتمان های پژوهشی::
آموزش::
کلینیک ها و مراکز تخصصی::
خدمات تخصصی::
دانستنی های سرطان::
انتشارات::
با بهبودیافتگان::
خیرین سرطان::
برقراری ارتباط::
اخبار پژوهشکده::
پرداخت الکترونیکی::
::
نوبت دهی اینترنتی کلینیک

AWT IMAGE

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
mrcjd.ac.ir

دسترسی به ایمیل سازمانی mrcjd.ac.ir

..
webmail

 AWT IMAGE

..
اتوماسیون

AWT IMAGE

..
نماد اعتماد الکترونیکی
..
:: ژورنال کلاب هفته گذشته پژوهشکده سرطان پستان با عنوان « میدان های الکترومعناطیسی بسیار پایین می تواند به عنوان ابزارهای درمان انتخابی سرطان ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۳/۵/۲۲ | 
میدان های الکترومعناطیسی بسیار پایین می تواند به عنوان ابزارهای درمان انتخابی سرطان پستان موثر باشد

  به مجموعه فرکانسهای الکترومغناطیسی طیف و یا Spectrum گفته می شود که از گذشته های دور محدوده های مختلف آن نام گذاری شده است. به محدوده 3 Hz تا 30 Hz ، ELF و یا Extremely Low Frequency می گویند.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده سرطان پستان، دکتر علیرضا مجیدانصاری سرپرست گروه پژوهشی طب سنتی، مکمل و جایگزین در سرطان و ارائه دهنده این مطلب در جلسه ژورنال کلاب گفت : از سالها قبل مطالعات مختلفی بر روی این طیف از میادین الکترومغناطیسی انجام گرفته است. این مطالعات عموماً شامل مطالعات مربوط به بهداشت عمومی، آثار این میادین که بر اثر سیم های انتقال قدرت به وجود می آیند. بر احتمال ایجاد لوسمی کودکان و در مجموع آثاربالینی این امواج برجسم و روان انسان و دیگر موجودات عالی بوده است.

در این بین برخی از دانشمندان از دهه 80 به بررسی آثار سلولی این امواج نیز پرداختند از جمله اثر این امواج بر سنتز پلی پپتیدها در سلول های بزاقی اثرگذاری این امواج بر روی سنتز پروتئین و اثر گذاری این امواج بر سیستم رونویسی و اثر این امواج بر روی باکتری E.Coli به عنوان یک عامل استرس سلولی تا کنون مورد بررسی قرار گرفته است .

در این مطلب که توسط دکتر انصاری در ژورنال کلاب هفتگی پژوهشکده سرطان پستان مطرح گردید، عنوان شد: میدان های ELF مذکور با فرکانس و توان معین و ویژه به مدت 60 دقیقه در روز و طول آزمایش 3 روزه بر دو رده سلولی سرطانی MCF7  و نرمال MCF10  بافت پستان اثرات جالبی دارند. اثر کشندگی سلولی این میدان بر روی این دو رده با 5 تکنیک مختلف بررسی شده است.

دکتر انصاری گفت : نتایج بسیار جالب توجهی از این تحقیق بدست آمده نشان می دهد که این میدان سلول های سرطانی MCF7 را با درصد قابل توجهی (40درصد) به سمت آپاپتوز (مرگ برنامه ریزی شده سلولی) سوق داده و جالب تر اینکه بر سلول های نرمال MCF10 کمی اثر افزایش حیات مفید دارد. این دستاورد می تواند در مطالعات بعدی به سمت دستیابی به روش درمان انتخابی بدون عوارض جانبی با حساسیت بالا منتهی گردد.

لازم به ذکر است ژورنال کلاب هفتگی گروه های پژوهشی پژوهشکده سرطان پستان هرهفته ساعت 8:30 لغایت 10 صبح در محل پژوهشکده سرطان پستان واقع در میدان ونک ابتدای بزرگراه حقانی نبش گاندی جنوبی پلاک 146 برگزار می گردد و شرکت برای کلیه محققان و علاقمندان به این حوزه آزاد است.

  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA
::
دفعات مشاهده: 1158 بار   |   دفعات چاپ: 463 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 3 بار   |   0 نظر

پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی Motamed Cancer Institute
Persian site map - English site map - Created in 0.05 seconds with 52 queries by YEKTAWEB 3961