[صفحه اصلی ]   [ English ]  
:: صفحه اصلي :: English Page ::
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
آشنایی با پژوهشکده::
گروه های پژوهشی::
آموزش::
کلینیک ها و مراکز تخصصی::
خدمات تخصصی::
دانستنی های سرطان::
انتشارات::
با بهبودیافتگان::
خیرین سرطان::
برقراری ارتباط::
اخبار پژوهشکده::
پرداخت الکترونیکی::
::
نوبت دهی اینترنتی کلینیک

AWT IMAGE

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
mrcjd.ac.ir

دسترسی به ایمیل سازمانی mrcjd.ac.ir

..
webmail

 AWT IMAGE

..
اتوماسیون

AWT IMAGE

..
نماد اعتماد الکترونیکی
..
:: کنفرانس آشنایی با جنبه های قانونی، اخلاقی و روانشناختی در تشخیص سرطان پستان ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۳/۳/۳۱ | 

  در کنفرانس آشنایی با جنبه های قانونی، اخلاقی و روانشناختی در تشخیص سرطان پستان مطرح شد:

  علت عمده شکایات علیه پزشکان، به علت عدم آگاهی مردم در خصوص بیماری آنها است

 سلطانی رییس کمسیون های پزشکی قانونی کنفرانس یک روزه در کنفرانس آشنایی با جنبه های قانونی، اخلاقی و روانشناختی در تشخیص سرطان پستان که روز پنجشنبه 29 خرداد ماه در پژوهشکده سرطان پستان جهاد دانشگاهی برگزار گردید، گفت: امروزه علت عمده شکایات بیماران از پزشکان، به دلیل عدم آگاهی مردم از بیماریشان است و پزشکان وظیفه دارند با بیماران در خصوص بیماری آنها صحبت کنند.

  به گزارش روابط عمومی پژوهشکده سرطان پستان ، دکتر کامران سلطانی رییس کمسیون های پزشکی قانونی در کنفرانس یک روزه آشنایی با جنبه های قانونی، اخلاقی و روانشناختی در تشخیص سرطان پستان که ، با اشاره به اینکه پزشکان باید قواعد و استاندارد های علمی را در جهت درمان بیماری رعایت کنند؛ گفت: عوارض بیماری ها و جراحی ها تا حدودی قابل پیش بینی هستند و پزشکان باید بیماران را در خصوص این عوارض آگاه کنند و حداکثر تلاش خود را برای کاهش این عوارض انجام دهند.

  · برائت نامه نقش موثری در کاهش شکایات پزشکان علیه پزشکان دارد

  دکتر سلطانی با اشاره به نقش موثر برائت نامه در جامعه پزشکی اظهار کرد: بیماران باید از اقدامات پزشکان در عمل های جراحی و نحوه ی درمان بیماری آگاهی های لازم را کسب کنند.

  وی ادامه داد: برائت نامه نقش مهمی را در فرایند اطلاع رسانی به بیمار و ارایه اطلاعات حضوری و کتبی در خصوص نوع بیماری، ویژگی ها، عوارض و روش درمانی به بیمار دارد و نقش موثری در افزایش آگاهی بیمار و اطرافیان، جلب مشارکت آن ها در طول درمان و کاهش ناراضیتی از پزشکان ایفا می کند.

  · علت عمده شکایات علیه پزشکان، به علت عدم آگاهی مردم در خصوص بیماری آنها است

  وی اظهار کرد: امروزه علت عمده شکایات بیماران از پزشکان،عدم آگاهی مردم از بیماریشان است و پزشکان وظیفه دارند با بیماران در خصوص بیماری آنها صحبت کنند.

  · عدم همکاری پزشک با بیمار مشکل ساز است

  دکتر سلطانی تصریح کرد: پزشکان باید با بیماران خود حتی در ایام تعطیل نیز ارتباط داشته باشند و عدم جلب همکاری و اعتماد بین بیماران و پزشکان موجب افزایش شکایات علیه پزشکان می شود.

  وی در خصوص نکاتی که پزشکان باید رعایت کنند اظهار کرد: جلب اعتماد بیماران، رضایت آگاهانه بیمار، جلب همکاری بیمار در مسیر درمان، رعایت قواعد ملی و استاندارد و مستند سازی مراحل بیماری از نکات مهمی است که پزشکان باید در رعایت آن ها دقت کنند.

  سلطانی در خصوص رفتارهای نادرست و غیر اخلاقی برخی پزشکان نسبت به پزشکان دیگر گفت: پزشکان می توانند در صورت مشاهده اینگونه رفتار از آنها شکایت کنند و برای جلوگیری از بروز اینگونه اتفاقات باید سازمان هایی که وظیفه فرهنگ سازی بین بیماران و پزشکان را دارند؛ تقویت شوند.

  پزشکان نباید اطمینان 100 درصد از درمان بیماری به مردم بدهند.

  وی اظهار کرد: پزشکان در خصوص درمان بیماری و عوارض ناشی از بیماری به بیماران اطمینان 100 درصدی ندهند زیرا که در علم پزشکی نمی توان در خصوص مسایل اطمینان کامل به دیگران ارایه داد.

  سلطانی با اشاره به تنوع خصوصیات اخلاقی، اجتماعی، مالی مردم گفت: نمی توان آمار شکایات علیه پزشکان را به صفر رساند و پزشکان برای کاهش این آمار باید به رابطه ی صحیح و احلاقی خود با بیماران توجه کنند و باید قوانین جدی در خصوص اینکه اگر بیمار هرگونه بیماری های خود را مانند: هپاتیت و اعتیاد از پزشک خود مخفی کرد، ایجاد شود.

  · زایمان های طبیعی در کشور به طرز چشم گیری کاهش یافته است

  وی در پایان با اشاره به اینکه در عمل های زیبایی پزشکان حداکثر سعی خود را در رسیدن به نتیجه مطلوب و پزشکان دیگر در سایر عمل ها بهترین راه را برای کمک به بیمار انجام می دهند اظهار کرد: به علت کاهش اعتماد بین پزشکان زایمان های طبیعی در کشور به طرز چشم گیری کاهش یافته است و 100 درصد زایمان ها در بخش خصوصی و 60 تا 70 درصد در بخش دولتی سزارین است.

  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA code
::
دفعات مشاهده: 1575 بار   |   دفعات چاپ: 491 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 14 بار   |   0 نظر
پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی Motamed Cancer Institute
Persian site map - English site map - Created in 0.05 seconds with 52 queries by YEKTAWEB 3855