[صفحه اصلی ]   [ English ]  
:: صفحه اصلي :: English Page ::
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
آشنایی با پژوهشکده::
گروه های پژوهشی::
آموزش::
کلینیک ها و مراکز تخصصی::
خدمات تخصصی::
دانستنی های سرطان::
انتشارات::
با بهبودیافتگان::
خیرین سرطان::
برقراری ارتباط::
اخبار پژوهشکده::
پرداخت الکترونیکی::
::
نوبت دهی اینترنتی کلینیک

AWT IMAGE

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
mrcjd.ac.ir

دسترسی به ایمیل سازمانی mrcjd.ac.ir

..
webmail

 AWT IMAGE

..
اتوماسیون

AWT IMAGE

..
نماد اعتماد الکترونیکی
..
:: جلسه جمع بندی کارگروههای ساماندهی و ارتقاء پژوهشکده ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۲/۱۲/۱۳ | 

 جلسه جمع بندی کارگروههای ساماندهی و ارتقاء پژوهشکده

  

  جلسه جمع بندی کارگروه های ساماندهی و ارتقاء پژوهشکده سرطان پستان پس از گذشت دو هفته از زمان تشکیل، با ارائه گزارش به ریاست پژوهشکده از سوی مسئولان کارگروهها امروز 92/12/13 برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی پژوهشکده سرطان پستان ، دکتر مجیدزاده سرپرست پژوهشکده سرطان پستان جهاد دانشگاهی، ضمن تشکر از مدیران کارگروهها و اعضاء به جهت پیگیری های انجام شده در کارگروهها از زمان تشکیل آنها تاکنون، گفت: در این جلسه سعی داریم روند کاری کارگروهها و نتایج به دست آمده از جلسات کارشناسی آنها را بررسی کنیم تا نیازهای اصلی و راهکارهای مربوطه مشخص گردد.

  دکتر شهپر حقیقت مسئول کارگروه آموزش و پژوهش در ادامه این جلسه با تشریح نتایج حاصل از کارگروه خود گفت: یکی از مهمترین الویت های مدنظر در کارگروه آموزش پرسنلی است که باید ضمن بررسی ،باید به آن پرداخته شود.همچنین به عقیده اعضاء این کارگروه آموزش نباید پژوهش را تحت الشعاع قرار دهد از سوی دیگر وضعیت پژوهش باید با هدف و عملکرد آن مشخص شود.

  دکتر حقیقت در ادامه این جلسه در خصوص پیگیری موافقت قطعی پژوهشکده، و مشکلات گروههای پژوهشی از جمله تصویب CPM گروهها و وضعیت مقالات چاپ شده در هیات علمی توضیحاتی را مطرح نمود.

  در ادامه گزارش دهی کارگروه آموزش و پژوهش دکتر مجید زاده گفت: باید روند کاری گروههای پژوهشی ما مشخص گردد که چقدر در جهت رفع نیازهای جدی کشور، جامعه و پژهشکده فعالیت می کنند. ما باید ابتدا بررسی کنیم که فعالیت گروههای پژوهشی ما تا چه حد کاربردی است و این مسئله باید مثل یک بمباران فکری در ذهن ما دائماً زنگ بزند که نهایت و نتیجه کار پژوهشی که در حال انجام آن هستیم چیست؟

  دکتر مجید زاده همچنین با تاکید بر لزوم برنامه ریزی قوی و مستمر به جهت آموزش کلیه پرسنل در تمام بخش ها و قسمت ها گفت: ما باید وزن و حجم مشخص برای آموزش و پژوهش در نظر بگیریم و با برنامه ریزی منظم به پیش رویم همچنین بحث تبلیغات نیز در این زمینه بسیار حائز اهمیت است و به منظور ارائه خدمات، اول باید در جامعه شناخت کامل ایجاد نماییم.

  در ادامه این جلسه دکتر ابراهیمی گزارشی از روند برگزاری جلسات کارگروه تصویب پژوهشگاه مطرح نمود. دکتر ابراهیمی با اشاره به چگونگی روند تبدیل یک پژوهشکده به پژوهشگاه گفت:در حال حاضر با وجود 3 گروه پژوهشی که به صورت موافقت قطعی فعالیت می کنند و 2 گروه دیگر که به صورت موافقت کلی در حال فعالیت هستند می توانیم روند پیش روی به سوی ایجاد پژوهشگاه را طی نماییم.

  وی با ارائه آمار دقیق از مقالات چاپ شده ، ایندکس شده و طرح های خاتمه یافته و درحال اجرا ادامه داد: همچنین نیازهایی در خصوص ارائه طرح های مصوب به وزارتخانه و ارائه مقالات ایندکس و طرح های خاتمه یافته است که در این خصوص نیز می بایست پیگیری های جدی با نظام بندی مشخص انجام دهیم.

  در ادامه جلسه اکرم السادات سجادیان مسئول کارگروه اداری و پشتیبانی با ارائه گزارشی از روند برگزاری جلسات این کارگروه گفت: به دلیل تعدد مباحث قابل طرح در این موضوع تاکنون 4 جلسه برای کارگروه برگزار گردید و جلسه دیگری به جهت جمع بندی مطالب مطروحه برگزار خواهد شد.

  وی ادامه داد: مشکلات اعضاء، مشکلات گروهها ، شرایط قراردادها و سایر نیازها در جلسات این کارگروه مورد بررسی قرار گرفت که نتایج آن به صورت مکتوب اعلام گردیده و نتایج آن در جلسه نهایی تصمیم گیری برای کارگروهها مطرح می گردد.

  دکتر نسرین السادات علوی به نیابت از دکتر عصمت السادات هاشمی مسئول کارگروه تشخیص و درمان، نیز با ارائه گزارش عملکرد این کارگروه گفت: در جلسه کارگروه تشخیص و درمان کلیات مشکلات کلینیک ها مورد بررسی قرار گرفت. که عمده آنها دسترسی به پرونده بیماران مراجعه کننده است که می بایست با تدبیر ویژه ای سریعاً این مشکل برطرف گردد.

  وی همچنین نیاز به راه اندازی نوبت دهی آنلاین و مشکلات درآمدی پزشکان مجموعه را که در کارگروه یاد شده مورد بررسی قرار گرفته بود مطرح و ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات اخیر اعضاء هیات علمی رفت و آمد بین ساختمان استقرار گروههای پژوهشی و درمانگاهها است که باعث کاهش توانایی پرسنل در امر پژوهش و درمان گردیده است.

  در ادامه دکتر علیجانی مسئول کارگروه فضای فیزیکی گفت: محوریت این کارگروه بررسی فضای فعلی ساختمان گاندی است که باید در خصوص تعمیر ، بازسازی و تجهیز آن و یا تخریب و بازسازی مجدد آن تصمیمی شایسته گرفته شود.

  وی همچنین ادامه داد: البته تدابیر دیگری با توجه به هزینه کرد بالای بازسازی در نظر گرفته شده که پس از جمع بندی نهایی و برگزاری جلسات آتی اعلام میگردد.

  دکتر ابراهیم عباسی مسئول کارگروه روابط عمومی و بین الملل با اشاره به اینکه در حال حاضر فعالیت های حوزه روابط عمومی بسیار گسترده تر از فعالیت های تعریف شده برای این حوزه می باشد ادامه داد: در بحث روابط بین الملل این حوزه، نیازمند کارشناس دیگری است که ضمن تسلط به زبان انگلیسی بتواند با سایر مراکز بین المللی در تعامل باشد.

  دکتر مجید زاده در خصوص روابط بین الملل گفت: من انتظار جدی دارم تا با ایجاد یک سامانه نظام مند در حوزه روابط بین الملل ما بتوانیم یک جریان مستمر دانشی را از آن طرف به سمت مرکز هدایت کنیم. که البته این برنامه باید مستمر باشد و مقدمه انجام این کار نیز این است که بهترین مراکز مرتبط با این حوزه (سرطان پستان) را در دنیا شناسایی کرده و افراد، ساختار و فعالیت های آنان را بشناسیم.

  دکتر عباسی در ادامه به عنوان مسئول کارگروه مدیریت اطلاعات نیز گفت: با توجه به مشکلات دسترسی به پرونده ها، تکمیل و تهیه فرم های اطلاعات در قسمت آزمایشگاه، شیمی درمانی و ... و گاهاً فقدان پرونده های پزشکی، وجود مرکزی جهت ایجاد امنیت اطلاعات و نگهداری آنها به صورت الکترونیک حائز اهیمت می باشد.

  وی ادامه داد: در این کارگروه ضمن بررسی مشکلات یاد شده ، در خصوص چگونگی ایجاد رویه ای مشخص برای ثبت و حفظ اطلاعات، همچنین آموزش اعضاء و سایر ملزومات مدیریت اطلاعات مطرح گردید.

  در ادامه جلسه دکتر صفا نجفی نیز با ارائه گزارش فعالیت کارگروه ارائه و انتشار دستاوردها گفت: در جلسه برگزار شده ضمن بررسی مشکلات فصلنامه علمی پژوهشی بایدها و نبایدهای لازم مطرح و جمع بندی از برنامه های آتی مشخص گردید. همچنین مقرر شد بحث کنگره سالانه پژوهشکده نیز در بررسی های این کارگروه قرار گیرد.

  

  در پایان جلسه دکتر مجید زاده ضمن تشکر مجدد از مسئولان کارگروهها از آنان خواست تا سریعاً جمع بندی کارگروههای تشکیل شده را در جلسه ای با عنوان تشریح و نتیجه گیری کارشناسی آن که بزودی برگزار خواهد شد مطرح نمایند.

 AWT IMAGE

 AWT IMAGE

  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA code
::
دفعات مشاهده: 2088 بار   |   دفعات چاپ: 769 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 19 بار   |   0 نظر
پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی Motamed Cancer Institute
Persian site map - English site map - Created in 0.05 seconds with 52 queries by YEKTAWEB 3855