[صفحه اصلی ]   [ English ]  
:: صفحه اصلي :: English Page ::
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
آشنایی با پژوهشکده::
دپارتمان های پژوهشی::
آموزش::
کلینیک ها و مراکز تخصصی::
خدمات تخصصی::
دانستنی های سرطان::
انتشارات::
با بهبودیافتگان::
خیرین سرطان::
برقراری ارتباط::
اخبار پژوهشکده::
پرداخت الکترونیکی::
::
نوبت دهی اینترنتی کلینیک

AWT IMAGE

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
mrcjd.ac.ir

دسترسی به ایمیل سازمانی mrcjd.ac.ir

..
webmail

 AWT IMAGE

..
اتوماسیون

AWT IMAGE

..
نماد اعتماد الکترونیکی
..
:: دکتر امین اسماعیلی در مراسم تودیع و معارفه سرپرست پژوهشکده ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۲/۱۲/۱۰ | 

سخنرانی دکتر امین اسماعیلی معاون پژوهشی و فناوری جهاد دانشگاهی در مراسم تودیع و معارفه سرپرست پژوهشکده

دکتر امین اسماعیلی معاون پژوهشی و فناوری جهاد دانشگاهی؛

چنانچه مرکز علمی برنامه و چشم انداز مشخصی برای آینده خود نداشته باشد ؛ طبیعتا به اکنون زدگی و روزمرگی خواهد رسید که این برای یک مرکز علمی آفت بزرگی است. 

دکتر امین اسماعیلی معاون پژوهشی و فناوری جهاد دانشگاهی در مراسم تودیع و معارفه سرپرست پژوهشکده سرطان پستان که روز 6/12/1392با حضور رییس محترم جهاد دانشگاهی و روسای برخی از واحدها برگزار گردید؛ گفت: چنانچه مرکز علمی برنامه و چشم انداز مشخصی برای آینده خود نداشته باشد ؛ طبیعتا به اکنون زدگی و روزمرگی خواهد رسید که این برای یک مرکز علمی آفت بزرگی است.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده سرطان پستان جهاد دانشگاهی ٰ دکتر امین اسماعیلی سه مسئله عمده را علت تغییر مدیریتی در پژوهشکده برشمرد و افزود: وجود تنش های انسانی رو به تزاید در این مرکز باعث برای جلوگیری از دامنه پیدا کردن و حاد نشدن این موارد بحث تغییر مدیریتی مطرح شود.

 وی همچنین ادامه داد: ازآنجا که من از اولین روزهای تاسیس این پژوهشکده دورادور یا از نزدیک در جریان تشکیل این مرکز بوده ام می دانستم که تاسیس این مرکز با هدف پژوهشی انجام شده است اما اخیرا بخصوص طی چندماه گذشته که مسئولیت معاونت پژوهشی و فناوری جهاد دانشگاهی را به عهده گرفته ام، احساس می کنم وجه خدماتی فعالیت ها بر وجه پژوهشی به شدت در حال غلبه پیدا کردن است و این مسئله برای یک مرکز پژوهشی جهت گیری مناسبی نیست.  

دکتر امین اسماعیلی درادامه افزود: در حوزه های مختلف از جمله پزشکی، کار پژوهش و تحقیق تولید و توسعه وترویج علم بدون کار تخصصی امکان پذیر نیست؛ اما خدمات تخصصی و ارائه خدمات درمانی باید در خدمت کار پژوهش باشد. که در این خصوص نیز مشاهده شد مشکلاتی وجود داشته و حتی شاخص هایی وجود دارد.که نهایتا باعث تصمصم گیری در خصوص تغییر مدیریت به وجود آمد.

 

معاون پژوهشی و فناوری جهاد دانشگاهی با اشاره به اهمیت برنامه ریزی روشن در یک مرکز علمی تصریح کرد: از سوی دیگر از آنجایی که یک مرکز علمی بایدیک برنامه علمی ( برنامه عملیاتی مشخص در فاصله زمانی روشن) برای آینده خود تدوین کند و چشم انداز روشنی به عنوان یک جهت گیری کلی برای آینده داشته باشد؛ احساس گردید این برنامه برای این مرکز مشخص نشده است. چنانچه مرکز علمی برنامه و چشم انداز مشخصی برای آینده خود نداشته باشد ؛ طبیعتا به اکنون زدگی و روزمرگی خواهدرسید که این برای یک مرکز علمی آفت بزرگی است.

 

دکتر امین اسماعیلی با اشاره به اینکه نتیجتا این سه عامل باعث شد در شرایط فعلی نسبت به تغییر مدیریتیدر پژوهشکده اقدام گردد ادامه داد:البته تلاش ها و فعالیت های بسیار خوبی توسط مدیران قبلی این مرکز انجام شده که تماما قابل تقدیر است. همچنین سنگ بنای این مرکز که ابتدا توسط جناب آقای دکتر حریرچی و افراد دیگری از جمله جناب آقای دکتر منتظری و سایرین گذاشته شد؛ بسیار قابل تقدیراست.

 

وی در ادامه با تشکر از تلاشهای مجدانه دکتر شیخی مدیریت قبلی این مرکز که بخصوص در دو مورد ردیف بودجه و ساختمان تلاش های بسیاری انجام داده اند ،افزود: همچنین تبریک می گوییم به دکتر مجید زاده که از بنیان گذاران این مرکزهستند و هیچوقت هم دنبال چیزی نبوده و خالصانه به عنوان یک محقق درجه یک و دلسوز تلاش کرده اند و تصور می کنم ما شاهد شکوفایی قابل توجهی در پژوهشکده خواهیم بود ومشکلات سه گانه ای که مطرح شد نیز در دوره ایشان به سمت حل و فصل خواهد رفت.

   

دکتر امین اسماعیلی ادامه داد: البته همه ما می دانیم که کار در حوزه علمی و تخصصی ، باید کارهای تدریجی و با صبر و حوصله باشد چراکه ما در این حوزه ها نمی توانیم انقلاب یک شبه کنیم بلکه باید گام به گام پیش رفته و زیربناهای کوچک را بر روی هم سوار کنیم تادر یک دوره میان مدت ، و بلند مدت به نتایج بزرگ برسیم.

 

معاون پژوهشی و فناوری جهاد دانشگاهی در پایان تاکید کرد: با توجه به بینش ، توان و بصیریتی که در دکترمجیدزاده سراغ دارم ، اخلاق و دانش و تجربه ایشان و وجهه ای که ایشان در بین نیروها دارند و با پتانسیلی که در ایشان و پژوهشکده وجود دارد امیدواریم که این مسائل به سرانجام رسد.

 

البته به نظر می رسد که اجمال جهت گیری های دکتر مجید زاده که توسط ایشان مطرح شده است ، جهت گیری های خوبی است که طبعا باید بحث بیشتری شود و در قالب برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت با افق چشم انداز و در دل برنامه های جهاد دانشگاهی به پیش رود. که البته من بسیارامیدوارم و با کمال خوشحالی عرض می کنم با عزم جدی که در دکتر مجید زاده و همکارانشان سراغ دارم که نمونه آن تشکیل هفت کارگروهی است که در این مدت کوتاه فعالیت خود را آغاز کرده و برنامه ریزی نموده اند؛ امیدواریم این فعالیت ها استمرار داشته باشد و ما هم به عنوان ستاد دفتر مرکزی که وظیفه حمایت از واحدها را داریم ،در تسهیل فعالیت های آنان همکاری خواهیم نمود.

                              AWT IMAGE

 

  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA
::
دفعات مشاهده: 2150 بار   |   دفعات چاپ: 539 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 22 بار   |   0 نظر
پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی Motamed Cancer Institute
Persian site map - English site map - Created in 0.07 seconds with 52 queries by YEKTAWEB 3961